* FANİ DUNYA


FANİDUNYA FM MOBİL (Yenilendi)

FANİDUNYA FM

ANDROID
Radyomuzu google playdan cep telefonunuza yükleyip dinleyebilirsiniz. Tıkla yükle
DİĞER TELEFONLAR
Google Chrome veya Firefox'a
http://5.135.14.22:7412
yazarak radyomuzu dinleyebilirsiniz

Android desteklemeyen telefonlarda dinlemek için tıklayınız

Radyomuzu bilgisayara yükleyerek bilgisayarınızdan dinleyebilirsiniz.
Tıkla yükle


 Gönderen Konu: Müslüman Müstehcen Söz Konuşmamalıdır  (Okunma sayısı 53 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi fanidunya

  • Administrator
  • *****
  • İleti: 825
Müslüman Müstehcen Söz Konuşmamalıdır
« : Aralık 29, 2021, 08:34:47 ÖÖ »
Müslüman Müstehcen Söz Konuşmamalıdır

Peygamber Efendimiz buyurdu ki:

"Hayâ, imandandır. Fuhuş söylemek cefâdandır. İman cennete, cefâ cehenneme götürür."
 
Dinimizde yasak edilen kötü huylardan birisi de, dil ile müstehcen ve fuhuş kelime söylemektir. İnsan vücudunda bakılması yasak olan yerler vardır ki; buraları açmak, başkalarına göstermek haramdır. Erkeklerin, göbek ile dizlerinin arasında kalan yerleri örtmesi lazımdır. Kadınların da, eli ve yüzü hariç her tarafını örtmeleri şarttır.

Hayâ/utanma duygusu olan kimse, Allahü teâlâdan korkar. Onun râzı olmadığı işlerden ve sözlerden kaçınır. Çirkin, ayıp ve günah olan sözleri söylemek fuhuştur. Sevgili Peygamberimiz buyurdu ki: (Hayâ, imandandır. Fuhuş söylemek cefâdandır. İman cennete, cefâ cehenneme götürür.) Hayâ ve iman birlikte bulunur. Biri yok olursa, diğeri de yok olur. Kadının hayâsı, erkek hayasından dokuz kat fazladır. Bir hadis-i şerifte, (Fuhuş; insanın lekesi, hayâ, zînetidir) buyuruldu. Hayânın en kıymetlisi, Allahü teâlâdan utanmaktır. Ondan sonra Resûlullah Efendimizden hayâdır. Daha sonra insanlardan hayâ etmektir.

Müslümanların imanlarını yok etmek isteyenler, hayâlarını yok etmeye çalışıyorlar.

Bunun için de plajlarda, bazı spor etkinliklerinde, filmlerde, gazete, dergi, roman gibi yayın organlarında avret yerlerinin, edep yerlerinin açılmasına önderlik yapıyorlar. Bu rezilliğe de ilericilik diyerek gençleri hayâsız yapmak istiyorlar...

Müslümanlar; dinlerini, hayâlarını bozmak isteyenlerin planlarına aldanmamalı, onların çıplak gezmelerini, fuhuş söz söylemelerini faydalı zannetmemelidir. Bunları övmenin, Müslümanların hayâlarını, imanlarını çalmak için bir tuzak olduğunu bilmelidir.

Müslüman, iffetli olmalı, gözünü haramlardan korumalıdır. Şeytan, insana vesvese verir.

Yolda giden bir kadına bakmamızı ister. “Niye bakacakmışım? Çirkin de olsa güzel de olsa günaha girerim. O gider, günah bende kalır. Arkasından gidersem dinimi peşinde harcarım. Bunun da cezası âhirette büyüktür” diyerek şeytanla ve nefisle mücadele etmelidir.

Allahü teâlâ, Nûr Sûresi 30. âyet-i kerîmesinde:

(Ey Resûlüm “sallallahü aleyhi ve selem” müminlere söyle! Harama bakmasınlar ve avret yerlerini haramdan korusunlar! İmanı olan kadınlara da söyle, harama bakmasınlar ve avret yerlerini haram işlemekten korusunlar!) buyurdu. Ve (Üç şey göze cila verir: Yeşilliğe, akarsuya ve güzel yüze bakmak) hadis-i şerîfi, bakması helâl olan kimselere bakmanın faydasını bildirmektedir. Yoksa yabancı kadınlara, kızlara bakmak, gözü zayıflatır ve kalbi karartır.

Yine Sevgili Peygamberimiz, (Allah için yapılan cihâdda düşmanı gözleyen, Allah korkusundan ağlayan veya haramlara bakmayan gözler, kıyâmette cehennem ateşini görmeyeceklerdir) buyurdular.

Hasan Yavaş.
RADYOMUZ 24 SAAT YAYINDADIR. ESKİ PAYLAŞIMCILARIMIZI VE TÜM OKUYCULARIMIZI, RADYO DİNLEYCİLERİMİZİ PAYLAŞIMA DAVET EDİYORUZ, DAVETLİSİNİZ. Yükleme linklerini görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Ol veya Giriş Yap
FANİDUNYA FM
tüm TELEFONLARDA DİNLEMEK İÇİN TIKLA DİNLE?
Google Chrome veya Firefox'a
yazarak radyomuzu dinleyebilirsiniz
Yükleme linklerini görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Ol veya Giriş Yap
Android desteklemeyen telefonlarda dinlemek için tıklayınız
Yükleme linklerini görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Ol veya Giriş Yap
Radyomuzu bilgisayara ve cep telefonlarına yükleyerek bilgisayarınızdan  cep telefonlarınızdan dinleyebilirsiniz.
Tıkla yükle
Yükleme linklerini görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Ol veya Giriş Yap