Gönderen Konu: HZ. SHR VEDAA ANLATIYOR  (Okunma sayısı 330 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fanidunya

• Ziyaretçi
HZ. SHR VEDAA ANLATIYOR
« : Nisan 07, 2019, 09:51:57 ÖÖ »
HZ. SHR VEDAA ANLATIYOR:

Erkenciliğin Bereketi

Beş vakit namaz, İslam’ın en önemli emirlerindendi. Müslüman olan herkesin mutlaka yapması gereken bir ibadetti namaz. Sevgili Peygamberimiz de namaza hetr şeyden daha çok önem veriyordu. Hastalık zamanlarında, savaşlarda sıkıntılı anlarda bile namazı terk etmiyor, bize de aynı şekilde davranmamızı emrediyordu.

Namaz bize kendimizi Allah’ın huzurunda hissettiren bir ibadetti. Özellikle de sevgili Peygamberimizle kıldığımız namazların tadı bir başkaydı.Onunla ettiğimiz dualar da kabul olduğuna kesinlikle inandığımız duaalrdı.

Namazın en önemli yönlerinden biri, vaktimizi güzel kullanmayı bize öğretmesiydi. Günde beş defa hayatımızı naamza göre ayarlıyorduk. Çalışırken, yolculukta, misafirlikte hep namaz vakitlerine göre işlerimiiz düzenliyorduk. Bu da Bizi daha dikkatli yapıyordu.

Sabah namazı, güne başlangıç namazıydı.. Müslümanlar sabahın erken vaktinde mescitte toplanırlar, sonra evlerine ve işlerine giderlerdi. Sevgili peygamberimiz, sabah vakitlerine özellikle önem verirdi. Sabahleyin namaz vaktinde uyanık olmakla ilgili onun birçok uyarısı vardı.

Bir de Peygamberimiz önemli işlere sabah erkenden başlamaya ve işi hızlı bitirmeye özen gösterirdi. İslam ordusu sefere çıkacağında, sabah erkenden uğurlanırdı mesela.

Peygamberimizin bu konudaki bir sözü şöyleydi:

‘’Allah’ım ümmetimin erkenciliğini – erkenden yaptıkları işleri -  bereketli kıl.

Ben daha sonraları zengin bir tüccar oldum. Peygamberimiizn duasını en önemli prensip edindim. Allah’ın yardımıyla çok büyük bereketlere kavuştum.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41