Gönderen Konu: HZ. URVE EL BARİKİ ANLATIYOR  (Okunma sayısı 312 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fanidunya

• Ziyaretçi
HZ. URVE EL BARİKİ ANLATIYOR
« : Mayıs 04, 2019, 08:24:42 ÖÖ »
HZ. URVE EL BARİKİ ANLATIYOR:

Peygamber Duasının Bereketiyle...

Bedeviler, çölde ve şehirlerden uzak köylerde yaşayan Araplardır. Çölün zorlu şartları, onları sinirli, asık yüzlü, sert huylu insanlar haline getirmiştir. Ama içlerinde elbette yumuşak kakplli olanları da vardır.

Bedevilerin en iyi anladıkları şey, hayvanlardır. Çünkü ekilecek tarlaları filan olmadığından onlar hayvancılıkla geçinirler. Hayvanlarla ilgili her şeyi bedevilere sorabilirsiniz. Ayrıca onlar, hayvan ticaretinde çok iyi anlarlar.

Ben de bir bedeviyim. Kabilemdeki birçok arkadaşımın aksine, İslam’ı kabul ettim. Yaratılış icabı yumşak huylu olduğum için, Medine’deki Müslümankardeşlerimize alışmakta hiç zorlanmadım. Sevgili Peygamberimizin sohbetiyle daha da güzelleşti.

Bir gün peygamberimiz, benim hayvanlardan iyi anladığımı bildiği için bana para vererek bir koyun satın almamı istedi. Verdiği parayla yalnızca bir koyun satın alınabiliyordu. Ama satıcıyı tanıyordum. Bir de sıkı pazarlık edince, iki koyun birden aldım. Sonra koyunlardan birini satıp bir koyun ve parayla birlikte Peygamberimize geldim.

Benim bu karlı alışverişim Peygamberimizin çok hoşuna gitmişti. Bana, ‘’Allah senin sağ elinle yaptığın alışverişe bereket versin!’’ diye dua etti.

Allah’a yemin ederim ki o günden sonra kar etmeden geçirdiğim hiçbir günüm olmadı.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41