Gönderen Konu: HZ. UTBE BİN ABD ANLATIYOR  (Okunma sayısı 305 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fanidunya

• Ziyaretçi
HZ. UTBE BİN ABD ANLATIYOR
« : Mayıs 04, 2019, 09:06:10 ÖÖ »
HZ. UTBE BİN ABD ANLATIYOR:

‘’Gücüm Yettiği Kadar...’’

Yeni Müslüman olan herkes, Peygamberimizin huzuruna gelir ve ona söz verirdi. Bu söz, İslam’dan dönmemek, Allah’ın emirlerini uygulamak üzerine idi. Bu genel sözün yanında, sevgili Peygamberimiz bazılarımızdan özel bazı şeyler de isterdi. Mesela bir arkadaşımıza ‘’Sakın sinirlenme’’ demişti.

Ben yeni Müslüman olduğumda, Peygamberimizin elini tuttum ve ona iman ettiğimi söyledim. Sonra şöyle dedim:

‘’Allah’ın emirlerini ölünceye kadar uygulayacağıma, senin söylediğin şeylerin dışına hiç çıkmayacağıma söz veriyorum! Hayatım boyunca hep bu şekilde yaşayacağım!’’

Ben böyle konuşunca Peygamberimiz uyardı:

‘’Gücün yettiği kadar diye söyle!’’

Ben de ‘’Gücüm yettiği kadar’’ diyerek, yukardaki cümleleri tekrarladım.

Biz müzlüman olmanın heycanıyla her şeyi tam olarak yapabileceğimizi sanırken, sevgili Peygamberimiz bizi çok iyi tanıyordu. Bir süre sonra yorulacağımızı biliyordu. Çünkü biz insandık ve gücümüz sınırlıydı.

Peygamberimiz, bizlere karşı her zaman çok şefkatliydi. Ümmetine kolay ve hafif şeyleri emrederdi. Müslümanların İslam’ı severek yapmalarını isterdi. Bizlere, zorlanarak ve söylenerek yapılan işlerin sevabının az olacağını söylerdi.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41