Gönderen Konu: HZ. ZEYNEP BİNTİ HUMEYD ANLATIYOR  (Okunma sayısı 308 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fanidunya

• Ziyaretçi
HZ. ZEYNEP BİNTİ HUMEYD ANLATIYOR
« : Mayıs 18, 2019, 08:41:32 ÖÖ »
HZ. ZEYNEP BİNTİ HUMEYD ANLATIYOR:

‘’Bizi de Ortak Yap!’’

Oğlum Abdullah henüz 7 – 8 yaşlarındaydı. Bir sabah onu aldım ve sevgili Peygamberimize götürdüm. Ben, Peygamberimize daha önce biat etmiştim. Yani İslam’ın emirlerine tamamen uymak için söz vermiştim. Oğlumun da Peygamberimiizn yanında bu sözü vermesini istiyordum.

Sevgili Peygamberimiz beni önceden tanıyordu. Ben, ona ilk iman eden Medineli hanımlardan biriydim.

Abdulla’la yanına girince Peygamberimiz bizi gülümseyerek karşıladı. Ben geliş niyetimi söyledim. Peygamberimiz, ‘’Abdullah daha çok küçük’’ dedi. Oğlum, söz verse bile birçok şeyi anlayacak kadar büyük değildi gerçekten.

Peygamberimiz Abdullah’ın başını okşadı ve onun için güzel dualar etti.

Daha sonraki senelerde, Peygamberimizin duasının bereketiyle Abdullah r.a çok başarılı bir tüccar oldu. Bazen öyle zamanlar oluyordu ki sabahleyin evden çıkarken elinde azıcık bir para bulunuyor ama akşam eve dönerken bir deve yükü malla geri geliyordu.

Abdullah r.z böyle kazançlı ticaretler yaptığına göre arkadaşları, onunla ortaklık etmek için yarışıyorlardı. Hepsi de ‘’Bizi de ortak yap. Biz de seninle ticarete atılalım. Çünkü Peygamberimiz sana dua etti.’’ Diyorlardı.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41