Gönderen Konu: HZ. ESMA BİNTİ YAZİD ANLATIYOR  (Okunma sayısı 515 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fanidunya

• Ziyaretçi
HZ. ESMA BİNTİ YAZİD ANLATIYOR
« : Ocak 05, 2019, 08:26:10 ÖÖ »
HZ. ESMA BİNTİ YAZİD ANLATIYOR:

Müslüman Hanımlara Büyük Müjde

İslam'ı gönüllerine yerleştirip, Mekkeli kardeşlerini sevgiyle karşılayan ensar'ın kadınlarından biriyim ben. Ensar, sizin de bildiğiniz gibi, mekke'den gelen kardeşlerine  yardımcı olan medineli Müslümanlar anlamına geliyor.

Ben Medineli hanımlar arasında, açık sözlülüğüm ve düzgün konuşmamla bilinirdim. Gerçekten de Allah vergisi bir konuşma yeteneğim vardı. İslam'a girdikten sonra, hanımlar dinle ilgili bir şey soracakalrında, peygamberimize beni gönderirlerdi.

Bir gün yine hanımların önemli bir sorusunu iletmek üzere sevgili peygamberimizin yanına gittim. Peygamberimiz mescitte müslümanlarla birlikte oturuyordu. Selam verip izin isteyerek şunları söyledim:

''Anam babam feda olsun Ey Allah'ın Rasülü! Ben hanımların elçisi olarak geldim. Allah seni bütün kadın ve erkeklere peygamber olarak gönderdi. Biz kadınlar evlerimizde oturup çocuklarımızla meşgulüz. Erkeklerimiz ise seninle her türlü sevabı kazanıyorlar. Cuma namazı kılıyorlar, hastaları ziyaret ediyorlar, güzel dinimizi yaymak için çalışıyorlar... Peki, biz nasıl onların sevaplarına yetişeceğiz?''

Sözlerimi dikkatle dinleyen peygamberimiz, yanındaki müslümanlara ''Siz hiç bir kadından, din konusunda böyle güzel bir soru duydunuz mu?'' dedikten sonra bana şu müjdeli haberi verdi;

''Ssöyleyeceklerimi dinle ve diğer kadınlara anlat:

Bir kadın, kocasıyla güzelce geçinirse, saydığın bütün işlere denk bir şey yapmış olur, o sevaba ulaşır.''

Bu gerçekten hepimiz için büyük bir müjdeydi. hemen koşup diğer Müslüman hanımlara haber verdim.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41