Gönderen Konu: HZ. NUDAYR HARİS ANLATIYOR  (Okunma sayısı 376 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fanidunya

• Ziyaretçi
HZ. NUDAYR HARİS ANLATIYOR
« : Temmuz 22, 2018, 09:49:19 ÖÖ »
HZ. NUDAYR HARİS ANLATIYOR:

Kalpten Geçenleri Allah Bilir

Mekke Müslümanlar tarafından fetedilmesi, bütün aarap yarımadasında kısa sürede duyulmuştu. İnsanalr artık akın akın İslam'a giriyorlardı. Muhammed s.a.v tüm arapların büyük saygı gösterdikleri bir lider oluvermişti. Bu durum biz kureyşliler için kolay kabul edilecek gibi değildi. Kendimizi yenilemiş hissediyorduk. Mekke'nin fetih gününde çoğumuz Müslüman oldu. Ama ben ve birkaç kişi, İslam'ı henüz içimize sindirememiştik. Sadece Müslümanlarla birlikteydik, o kadar.

Huneyn'de Hevazinlilerle yapılan savaş son derece zorlu geçti. Müslümanlar çok kalabalık olmalarına rağmen, az daha yeniliyorlardı. Savaş boyunca içimden hep şunu geçirdim:

''Keşke Müslümanlar yenilse de biz de Mekke'yi tekar geri alsak!''

Fakat bu dileğim gerçekleşmedi. İslam ordusu sonradan toparlandı. Baştaki ufak sarsılma, çok geçmeden zafere dönüştü.

Savaştan sonra Peygamberimizle karşılaştım. Bana içtenlikle gülümseyerek Müslümanların zaferini anlattı ve şöyle dedi:

''Bu Huneyn'de kalbinden geçirdiğinden daha iyi oldu!''

Aman Allah'ım! demek Allah ona benim kalbimden geçeni haber vermişti! O anda onun Peygamber olduğundan şüphem kalmadı. Kalbim  samimiyetle İslam'a bağlanıverdi. Peygamberimizin duasını isteyip evime döndüm.

Aradan çok zaman geçmeden, kapım çalındı. Bir adam, Peygamberimizin bana yüz deve hediye ettiğini söylüyordu. Peygamberimizin bu cömert hediyesini memnuniyetle kabul ettim.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41