Gönderen Konu: ENES BİN MALİK ANLATIYOR  (Okunma sayısı 424 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fanidunya

• Ziyaretçi
ENES BİN MALİK ANLATIYOR
« : Ağustos 10, 2019, 08:24:02 ÖÖ »
ENES BİN MALİK ANLATIYOR

Kıyamete Kadar Sevgiyle...

Yüce Allah sevgili Peygamberimizle son dini İslam’ı insanlığa duyurmuştu. Yüce kitabımız Kur’an, Peygamberimiz tarafından 23 yılda bizlere bildirilmişti Peygamberimizin 23 yıl süren Peygamberlik hayatı, gerçekten büyük zorluklarla ve sıkıntılarla geçmişti. Ama sonunda ortaya çıkan tablo, gerçek bir zaferdi.

Kız çocuklarını diri diri toprağa gömen, birbirleriyle kanlı savaşlar yapan Araplar, insanlığı öğrenmişlerdi. Peygamberimizin vefatından sonra İslam, Arap yarımadası’nın dışına yayılmış, bütün insanlığa ulaşmaya başlamıştı.

Peygamberimizin yanında bulunup  ona yardım eden Müslümanlara Sahabi deniyordu. Sahabiler, Peygamberimiizn sohbetinde bulunan, onun terbiyesi altında yetişen insanlardı. Onların gayretleriyle İslam bütün dünyaya yayılmıştı. Benim gibi yaşı küçük olanlar, büyüksahabilerden çok şey öğrenmişlerdi. Büyük sahabiler içinde, senelerdir Peygamberimizden hiç ayrılmamış Hz. Ebubekir, Hz. Osman ve Hz. Ali gibi insanlar vardı. Zaten bu 4 kıymetli kişi, Peygamberimizden sonra sırayla Müslümanların lideri oldular.

Ben medine’ye gelişinden sonra Peygamberimize 10 yıl hizmet etmiştim. Bu eşsiz göreve başladığımda 10 yaşında bir çocuktum. Peygamberimizden birçok şey öğrendim. Onun vefatından sonra da sahabilerden dinimizi ve kitabımız Kur’an’ı öğrenmeye devam ettim.

Yüce Allah, Kur’an’ı kıyamete kadar değişmeyecek son kitap olarak göndermişti. Kıyamete kadar gelecek olan Müslümanlar; Peygamberimizin sevgili arkadaşlarını, yani sahabileri hep minnet ve sevgiyle anacaklardı. Çünkü onlar, Kur’an’ın sonraki insanlara ulaştırılması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmamışlardı.

KİTAP BURADA SONA ERDİ BAŞKA KONULARDA BULUŞMAK DİLEĞİYLE ALLAH’A EMANET OLUNUZ.
SİTEMİZİ TANIYALIM, TANITALIM, SİTEMİZE PAYLAŞIMDA BULUNALIM İNŞAALLAH. SOSYAL MEDYADAN YARALANALIM AMA SABAHTAN AKŞAMA KADAR ZAMANIMIZI BOŞA GEÇİRMEYELİM, ÖLDÜRMEYELİM.

ARTIK SOSYAL MEDYA CAMİLERDE CUMA NAMAZINDA DAHA YAZIŞMALAR OLMAYA BAŞLADI. GENÇLERİMİZ DİKKAT EDELİM. BİZRAZ İBADETLER SIRASINDA SOYAL MEDYADAN UZAK DURALIM.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41