Gönderen Konu: HZ. ÜMMÜ SAD BİNTİ BİNSAD BİN RABİ ANLATIYOR  (Okunma sayısı 299 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fanidunya

• Ziyaretçi
HZ. ÜMMÜ SAD BİNTİ BİNSAD BİN RABİ ANLATIYOR
« : Haziran 20, 2019, 08:59:18 ÖÖ »
HZ. ÜMMÜ SAD BİNTİ BİN SAD BİN RABİ ANLATIYOR:

‘’Biz Geride Kaldık

Babam Sad r.a peygamberimizin yakın arkadaşlarındandı. Kendisi daha peygamberimiz sağken vefat etmişti. Ben bu duruma çok üzülsem de dünyanın geçici olduğunu biliyordum. Sonunda hepimiz ölecek ve Allah’ın huzuruna gidecektik.

Peygamberimizden sonra Müslümanların lideri olan Hz. Ebubekir, babamı çok severdi. Bu yüzden ne zaman yanına gitsem bana büyük saygı gösterirdi.

Bir gün yine Hz. Ebubekir’in yanına gitmiştim. Yine her zamanki gibi beni gülümseyerek karşıladı. Üzerindeki hırkasını yere serip beni onun üzerine oturttu.

Biz bu şekilde sohbet ederken, Hz. Ömer geldi. İlk anda beni tanıyamadı. Halifeye, ‘’Bu hanım kimdir?’’ diye sordu. Hz. Ebubekir şöyle cevapladı:

‘’Bu, senden ve benden daha kısmetli birinin kızıdır!’’

Hz. Ömer iyice meraklanmıştı. Sorusunu tekrarladı. Bunun üzerine  Hz. Ebubekir, şu açıklamayı yaptı:

‘’Bu, Sad RABİ’NİN KIZIDIR. Onun babası çoktan vefat ederek Allah’ın izniyle, Peygamberimizin yanındaki yerini aldı. Baksana, biz hala buradayız, geride kaldık.’’

Hz. Ebubekir, sevgili peygamberimizi çok özlerdi. Bu konuşmamızdan kısa bir süre sonra, hastalandı ve vefat etti. Böylece çok sevdiği Peygamberimize kavuşmuş oldu.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41