Gönderen Konu: HZ. SUDA EL MÜRRİYE ANLATIYOR  (Okunma sayısı 301 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fanidunya

• Ziyaretçi
HZ. SUDA EL MÜRRİYE ANLATIYOR
« : Haziran 23, 2019, 08:09:45 ÖÖ »
HZ. SUDA EL MÜRRİYE ANLATIYOR:

O Söz

Eşim Talha r.a sevgili Peygamberimizin en yakın arkadaşlarındandı. Ayrıca ilk halife Hz. Ebubekir’in de amcasının oğluydu. Ben ve eşim, dinimizi daha güzel yaşayabilmek için her türlü zorluğa birlikte katlanmıştık. Peygamberimizin vefatından sonra da Hz. Ebubekir ve Hz. Ömer’in en yakınında biz vardık. Onun liderlik sorumluluklarını yerine getirmelerine biz de yardımcı oluyorduk. Bütün amacımız, güzel dinimizin yayılması ve insanların İslam’la tanımasıydı.

Bir gün eşimin son derece üzgün gördüm. Kendisine ne olduğunu sormadan, Hz. Ömer geldi ve sordu:

‘’Ne oldu Talha, neyin var senin?’’

Eşim üzüntüsünün sebebini öyle anlattı:

‘’Ben Peygamberimizinşunu söylediğini duymuştum: Ben bir söz biliyorum. Her kim ölüm anında onu söylerse iyi bir Müslüman olarak ölür! Ama o sözün ne olduğunu Peygamberimize hiç soramadım. Bu sebeble üzgünüm.’’

Eşim, Peygamberimize öylesine bağlıydı ki böyle bir sebeble üzüntü çekiyordu. Peygamberimizden öğrenmediği bir bilgi, onu derinden üzüyordu.

Meğer, Hz. Ömer, Peygamberimize onun ne olduğunu sormuş. Eşime Peygamberimizden aldığı cevabı şöyle açıkladı:

‘’Ben o sözü biliyorum. O, Le ilehe illallah Muhammedu’r Rasulullah.Allah’tan başka ilah yoktur, Muhammed onun elçisidir, sözüdür.’’

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41