* FANİ DUNYA


Radyo ip adresimiz değişti, radromuzu dinlemek için tekrar yükleyebilirsiniz.

FANİDUNYA FM MOBİL (Yenilendi)

FANİDUNYA FM

ANDROID
Radyomuzu google playdan cep telefonunuza yükleyip dinleyebilirsiniz. Tıkla yükle
DİĞER TELEFONLAR
Google Chrome veya Firefox'a
http://5.135.14.22:7412
yazarak radyomuzu dinleyebilirsiniz

Android desteklemeyen telefonlarda dinlemek için tıklayınız

Radyomuzu bilgisayara yükleyerek bilgisayarınızdan dinleyebilirsiniz.
Tıkla yükle


İSTEK PANELİ GİRİŞİ

 Gönderen Konu: Her Müslüman Mazlumların Yardımcısı Olmalıdır  (Okunma sayısı 124 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi FANİDUNYA.net

  • Administrator
  • *****
  • İleti: 13141
    • fanidunya.net
Her Müslüman Mazlumların Yardımcısı Olmalıdır
« : Aralık 23, 2020, 08:25:56 ÖÖ »
Her Müslüman  Mazlumların Yardımcısı Olmalıdır

"Müslüman, Müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez, onu yardımsız bırakmaz ve onu hor görmez."

Her Müslümanın, din kardeşlerine karşı görevlerinden biri de, mazlum ve mağdur duruma düşenlere yardım etmektir. Peygamber Efendimiz, (Müslüman, Müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez, onu yardımsız bırakmaz ve onu hor görmez) buyurmaktadır. Müslüman, gücü yettiğince herkese iyilik etmeli ve sıkıntıya düşenlere yardımcı olmalıdır. Sevgili Peygamberimizin şu öğütleri, her daim kulağımıza küpe olmalıdır:

(Zulme yardımcı olan kimse, şüphesiz Allah’ın gazabına uğrar) ve (İnsanlar bir zâlimi görürler de onun zulmüne engel olmazlarsa, Allah’ın onları umumi bir azaba uğratması kaçınılmazdır.) [Ebû Davud] Ve yine, (Mazlûm da olsa, zâlim de olsa din kardeşinize yardım ediniz) buyurunca, "Ya Resûlallah, zâlime nasıl yardım ederiz?" dediler.

Cevabında buyurdu ki: (Onun zulmüne mâni olmak suretiyle yardım etmiş olursunuz.) [Buharî]  Ve yine buyuruldu ki: (Müslüman, Müslümanın kardeşidir. Onu incitmez, üzmez. Bir kimse bir Müslümanın ayıbını, kusurunu örterse, Allahü teâlâ, kıyamette onun ayıplarını, kabahatlerini örter.) [Buhari]

Dünyanın pek çok yerinde masum insanlara yönelik zâlimlerin saldırılarında, her gün onlarca insan ölmekte, kalplerimizdeki yangın dağlar gibi yükselmekte, kadın, erkek, yaşlı, bebek ayrımı gözetmeden Müslüman kardeşlerimize yapılan zulümler yüreğimizi dağlamaktadır. Yere düşen her damla kan, mazlûmun gözünden dökülen her damla yaş, zihin ve gönül dünyamızı paramparça etmektedir. Müslümanlara düşen görev, zâlimin yanında değil, her daim mazlûmun ve mağdûrun tarafında olmaktır.

Dünyanın neresinde olursa olsun zulme sessiz kalmak, mazlumlara el uzatmamak, onlara yardım etmemek, Peygamberimizin öğütlerine kulak tıkamak olur. Bu hâl, İslâm ahlâkına uymayan bir davranıştır. Bize düşen, mazlumun duasını almak için, elimizden geldiğince, onlara maddi ve manevi destek olmaktır. Bedenimizle, mal ve para yardımı ile ve hiçbirini yapamaz durumdaysak bile dua ederek, onlara yardımcı olmalıdır. Mazlum ve mağdurların, yetimlerin ve öksüzlerin, yurtsuz ve yuvasız kalan masumların, bir an önce uğradıkları zulümden kurtulmaları için Rabbimize el açıp dua etmelidir.

1983 senesi Berat Kandilinde, Merhum Hüseyin Hilmi Işık "kuddîse sirrûh" Hocamızı ziyaret etmiştim. Osman Nuri Ağaoğlu kardeşimiz de oradaydı. Uzun bir sohbetin sonunda buyurdular ki: “Şimdi Afgan milleti, Rusların zulmüne uğradı.

Yaşlı olduğum için bedenen katılıp onlara yardım edemiyorum. Param olmadığı için mal ile de yardım gönderemiyorum. Ama beş vakit namazımda onların, muvaffak ve muzaffer olmaları için dua ediyorum. Her Müslümanın da, zulme uğrayan Müslüman kardeşlerine yardım etmesi lazımdır.”

Hasan Yavaş.
İNTERNET RADYOMUZ, RADYONUZ  24 SAAT YAYINDADIR.

Yükleme linklerini görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Ol veya Giriş Yap

RADYOMUZU GOOGLE PLAYDAN BİLGİSAYARN VE  CEP TELEFONUNUZA YÜKLEYİP DİNLEYEBİLİRSİNİZ.  TIKLA YÜKLE?

Yükleme linklerini görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Ol veya Giriş Yap

RADYOMUZU  CEP TELEFONUNUZDAKİCEP TELEFONUNUZDAN DİNLEYEBİLİRSİNİZ.

Yükleme linklerini görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Ol veya Giriş Yap

VEYA  GOOGLE CROMEYE YAZARAK

PLS DİNLEME.

BİR DEFA CEP TELEFONUNUZUN CROMEYE YAZAIP RADYOMUZU DİNLEYEBİLİRSİNİZ.
Yükleme linklerini görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Ol veya Giriş Yap 

TÜM ÜYELERİMİZİ VE MİSAFİRLERİMİZİ SİTEMİZİ ZİYARETE VE PAYLAŞIMA BEKLİTYORUZ İNŞALLAH.


RADYOMUZ 24 SAATYAYINDADIR. RADYOMUZA DJ LER ARIYORUZ. HEPİNİZİ RADYOMUZU DİNLEMEYE, PAYLAŞIMA BEKLİYORUZ İNŞAALLAH.  EN YENİ İLAHİLER, EZGİLER, ŞİİRLERLE  VE EN GENİŞ DİNİ MULTİ MEDYA İLE SİZLERLEYİZ. SİZİN SİTENİZ FANİDUNYA.NET  SİZİN RADYONUZ FANİDUNYA FM.