Gönderen Konu: HZ. SAD BİN UBADE ANLATIYOR  (Okunma sayısı 2942 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fanidunya

• Ziyaretçi
HZ. SAD BİN UBADE ANLATIYOR
« : Mart 30, 2019, 04:19:23 ÖS »
HZ. SAD BİN UBADE ANLATIYOR:

Annenin Dileği

Annem Amre r.a Peygamberimize ilk iman eden Medineli hanımlardandı. İslam dinine bütün kalbiyle bağlı bir insandı. Medine’deki herkes onu çok sever, ona saygı duyardı. Ben de sevgili anneme saygıda kusur etmemeye çalışırdım.

Bir defasında sevgili Peygamberimizle bir aydan fazla süren bir sefere çıkmıştık. Medine’ye geri döndüğümüzde akrabalarımız anneciğimin vefat ettiğini haber verdiler! Biz yokken aniden hastalanmış, birkaç gün yattıktan sonra da ruhunu teslim etmiş. Bu benim için hiç beklenmedik bir olaydı. Çok üzülmüştüm.

Sevgili Peygamberimiz, Müslümanları topladı ve annemin kabrinin başında, onun için yeniden cenaze namazı kıldırdı.

Akrabalarımız, annemin büyük bir sevap işlemek istediğini, ama zaman bulamadığı için üzüldüğünü söylediler. Vefat edeceğine yakın, çevresindekilere anlatmış bunu. Annemin arzusunu öğrenince, Peygamberimize gidip, ‘’Annem adına bir sevap işlemek istiyorum. Ne yapsan ne uygun olur?’’ diye sordum. Sevgili Peygamberimiz de ‘’Bir kuyu kazdırıp, insanların su ihtiyacını karşılasan en uygun sevap olur.’’ Buyurdu.

Gelip geçenlerin su içmesi için hemen bir kuyu kazdırdım. Yüce Allah’tan bu hayrımızın sevabından annemi en güzel şekilde faydalanmasını diledim.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41