Gönderen Konu: HZ. TEMİN BİN ESİD ANLATIYOR  (Okunma sayısı 39 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi FANİDUNYA.net

  • Administrator
  • *****
  • İleti: 8766
    • fanidunya.net
HZ. TEMİN BİN ESİD ANLATIYOR
« : Nisan 22, 2019, 08:11:30 ÖÖ »
HZ. TEMİN BİN ESİD ANLATIYOR:

Kimsesiz Bir Adam

İslam Medine’de yayılmaya başladığında, çevredeki kabileler akın akın gelerek Müslüman olmuşlardı. Bazı kabileler inat ederek Müslümanlarla savaşmayı seçswlwe de İslam Arabistan’da büyük bir hızla yayılıyordu.

Benim kabilem, Müslümanlığın fazla bilinmediği uzak bir bölgede yaşıyordu. Ben, bize gelip giden yabancılardan İslam’ın varlığını öğrenip, bu güzel dine girmeye karar verdim. Fakat çevremde dinimi öğrenebileceğim kimse yoktu. Ailemle vedalaştım, Medine’ye doğru yola çıktım.

Medine’ye geldiğimde, peygamberimizin nerede olduğunu sordum. Mescitteymiş. Hemen oraya gittim.

Sevgili Peygamberimiz mescitte konuşma yapıyor, Müslümanlar da onu dinliyordu. Ben yabancı biri olduğum için, kapıdan girdiğim zaman herkes bana baktı. Peygamberimiz zaten beni görüyordu. Selam verdikten sonra, ‘’Ey Allah’ın Rasülü, dini hakkında hiçbir şey bilmeyen kimsesiz bir adam geldi.’’ Dedim.Aslında onun konuşmasını bitirmesini beklemem daha uygundu. Ama tutamamıştım kendimi işte.

Benim bu sözümü duyan Peygamberimiz, konuşmasını yarıda bıraktı. Hemen benim yanıma geldi. Kalbim heycandan yerinden fırlayacak gibiydi. Gülümseyerek bana İslam’ı anlattı. Günlük ibadetleri, yapmam gerektiğini... Her şeyi öğretti.

Medine’deuzun bir zaman kaldım. Sevgili Peygamberimizen, Kur’an’ın en uzun sresi olan bakara Suresini öğrenip ezberledim. Sonra Peygamberimizin duasını ve iznini isteyerek, İslam’ı yakınlarıma öğretmek üzere köyüme geri döndüm.
İNTERNET RADYOMUZ, RADYONUZ  24 SAAT YAYINDADIR.

Yükleme linklerini görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Ol veya Giriş Yap

RADYOMUZU GOOGLE PLAYDAN BİLGİSAYARN VE  CEP TELEFONUNUZA YÜKLEYİP DİNLEYEBİLİRSİNİZ.  TIKLA YÜKLE?

Yükleme linklerini görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Ol veya Giriş Yap

RADYOMUZU  CEP TELEFONUNUZDAKİ GOOGLE'YE VEYA GOOGLE CROMEYE YAYIN LİNKİNİ YAZIP CEP TELEFONUNUZDAN DİNLEYEBİLİRSİNİZ.

PLS DİNLEME.

Yükleme linklerini görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Ol veya Giriş Yap 

TÜM ÜYELERİMİZİ VE MİSAFİRLERİMİZİ SİTEMİZİ ZİYARETE VE PAYLAŞIMA BEKLİTYORUZ İNŞALLAH.


RADYOMUZ 24 SAATYAYINDADIR. RADYOMUZA DJ LER ARIYORUZ. HEPİNİZİ RADYOMUZU DİNLEMEYE, PAYLAŞIMA BEKLİYORUZ İNŞAALLAH.  EN YENİ İLAHİLER, EZGİLER, ŞİİRLERLE  VE EN GENİŞ DİNİ MULTİ MEDYA İLE SİZLERLEYİZ. SİZİN SİTENİZ FANİDUNYA.NET  SİZİN RADYONUZ FANİDUNYA FM.