* FANİ DUNYA


Radyo ip adresimiz değişti, radromuzu dinlemek için tekrar yükleyebilirsiniz.

FANİDUNYA FM MOBİL (Yenilendi)

FANİDUNYA FM

ANDROID
Radyomuzu google playdan cep telefonunuza yükleyip dinleyebilirsiniz. Tıkla yükle
DİĞER TELEFONLAR
Google Chrome veya Firefox'a
http://5.135.14.22:7412
yazarak radyomuzu dinleyebilirsiniz

Android desteklemeyen telefonlarda dinlemek için tıklayınız

Radyomuzu bilgisayara yükleyerek bilgisayarınızdan dinleyebilirsiniz.
Tıkla yükle


İSTEK PANELİ GİRİŞİ

 Gönderen Konu: Kafirlere Benzemek  (Okunma sayısı 1003 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi FANİDUNYA.net

  • Administrator
  • *****
  • İleti: 12789
    • fanidunya.net
Kafirlere Benzemek
« : Aralık 27, 2016, 07:16:48 ÖÖ »
Kafirlere Benzemek

Hamd Allaha (c.c)'a dır. Salat ve selam O'nun Rasulu (S.A.V.), Ashabı ve onları dost edinenlerin üzerine olsun.

Çağımızda müslümanların (!) başına gelen en büyük belaların önde gelen bir sebebi, Cehennem Ashabı Yahudi ve Hıristiyanlarla müşrik topluluklara benzemek ve onların peşinden gitmektir.

Hatta bu Yahudi, hiristiyan ve müşriklerin pesinden gidenlerin bir çoğu için ALLAH Rasulü (S.A.V.)'in şu sözü gerçekleşmiştir:

"Andolsun ki, sizden öncekilerin yoluna karış karış, kulaç kulaç uyacaksınız. Öyle ki, onlar keler deliğine girseler siz de gireceksiniz" Dedik ki; "Ey Allah'ın Rasulü, Yahudi ve Nasranileri mi kastediyorsunuz. Kim olacaktı?" diye cevap verdi."(Buhari ve Müslim)

Bir rivayette de, "Onlardan birisi sokakta annesiyle fuhuş işlese siz de bunu yapacaksınız." (Sahih, el-Hakim) buyurulmaktadir.

Bu sapıklık, diger ümmetlerden intikal edip gelen bir adet halini aldı. Öyle bir hale geldik ki, ıslam'a intisab edenlerden çogunu, küfür ehli olan insanlardan ayiramaz olduk.

KAFıRLERE BENZEMEK

Bu, kafirlere benzemenin en belirgin örneklerinden biri de; onların "Yılbaşı"larını tanımak ve yılbaşını Hiristiyanlarin kutladığı günde kutlamaktır. Bu vesile ile, 'yılbaşı' adıyla bilinen bozulmuş hıristiyanlık adeti üzerinde bir nebze durmak istiyoruz.

Hiristiyan oldugunu savunan insanlar, bu 'yılbaşı' gününü kutluyorlar. Ancak onlar hakkında Allahu Teala Kitab'ında şöyle buyuruyor:

"Meryem oğlu Mesih Allah'tır, diyenler kafir olmuşlardır." (el-Maide:17)

"ALLAH üçün üçüncüsüdür, diyenler kafir olmuşlardır." (el-Maide:73)

Bu insanlar onların uydurma bayramını kutlarken, Mesih (A.S.) ve O'nun doğum anısına iftira etmektedirler. ısa (A.S.) onların yaptıklarından berîdir ve bunlarin hepsini inkar edicidir.

ışte onlar, bu uydurma yalanlar ve bozuk inançla, ALLAH (C.C.)'nün hakkinda hiçbir delil indirmedigi ve selim fıtratın nefret ettigi amelleri işlemektedirler.

ınsani gerçekten hayrette bırakan birşey varsa, o da, toplumun hemen hemen tamamının, büyük bir oranda Yahudi ve Hıristiyanlari taklit etmesi, hatta onların bayramlarına uyması ve hala müslüman olduklarını zannetmeleridir. Onlar ilericiliğin ve uygar olmanın Yahudi ve Hıristiyanlara uymaktan geçtiğini zannetmektedirler. Bu, onların dinlerinden uzaklaşmalarının ve kafirlerin uşağı haline gelmelerinin de tabii bir habercisidir. Oysa o din, insanoğlunun yegane şeref kaynağıdır.

ALLAH (C.C.)'nün şeriati dışında kalan bütün şeriatlara muhalefet etmek, onların, din, gelenek ve bayramlarının tamamına; ayrıca yeme-içme ve giyim-kuşamlarında da onlara aykırı davranmak, yüce dinimizin temel kurallarındandır.

DELıLLERıN KAYNAğI

Bu konudaki birçok delilin hepsini ortaya koymaya gerek yoktur. Aksine, sözkonusu delillerden birkaçı bile meselenin vehameti için kafidir. Nasihat edenlerin çok az olduğu günümüzde, dinimizin aslından olan nasihatleşme düsturunu da böylelikle ihya etmiş olalım.

1. Allahu Teala buyuruyor: "Sonra seni bir şeriat üzere kıldık. Ona uy, bilmeyenlerin hevalarına uyma." (Casiye-1

şeyhu'l Islam Ebu'l Abbas El-Harani diyor ki: "Burada 'bilmeyenler' sözüne, Allah'ın şeriat'Ina aykırı davranan herkes girer. 'Hevalari' kavramı içerisine de, müşriklerin işledikleri amellerin hepsi girer ki, bu davranışları onların dinlerinin gereğidir. 

2. "Eğer sana gelen ilimden sonra onların hevalarına uyarsan, bil ki sen de zalimlerdensin." (Bakara-145)

Ehl-i Sünnet müfessirlerinin görüş birliği vardır ki, "Bu ayet-i kerimede onların tüm yaşantılarına muhalefetin mecburiyetine işaret vardır." demişlerdir.

ıbn-i Kesir (R.A.) tefsirinde bu ayet hakkında şöyle diyor: "ALLAH Azze ve Celle, bu ayetle, mü'minlerin, söz ve davranışlarında kafirlere benzemelerini yasaklamıştır." Çünkü Yahudiler "Raina" kelimesini Nebi (S.A.V.)'e hakaret olsun diye kullanıyorlardı. ALLAH Azze ve Celle de; mü'minleri bundan alıkoydu.

ıbn-i Kesir (R.A.) tefsirinde bu hadisi şöyle açıklıyor;

"Bu ayette kafirlere sözlerinde, davranışlarında, bayram ve ibadetlerinde, vb. işlerinde, -müslümanlar için mesru olmadığı halde- uyanlar için şiddetli bir tehdit ve acı bir azapla cezalandırma uyarısı vardır."

4. ALLAH Rasulü (S.A.V.); "Kim bir kavme benzerse, o da onlardandır" (Ebu Davud) buyuruyor. Hadis-i şerifte, müslüman olmayanlara benzeyenleri şiddetle kınama vardır. Kim de takva ehli ve salih insanlara benzerse, o da onlardandir. ALLAH korusun, kim de Yahudi ve Hıristiyanlara benzerse, o da onlardandır.

5. ALLAH Rasulu (S.A.V.) "Bizden gayrisinin sünnetiyle amel eden bizden değildir" (Sahihu'l-Cami: 5439) buyurmaktadir. Yine söyle buyuruyor: "Bizden başkasına benzeyen bizden degildir. Yahudilere ve Hiristiyanlara benzemeyin. Yahudilerin selamı parmaklarla, Hiristiyanlarin selamı avuç içiyledir." (Sahihu'l-Cami: 5434)

Benzemenin hükmü bile böyle olunca, tıpatıp kafirleri izleyen, onların adetlerine sıkı sıkıya bağlı olan, müslümanları küçümseyip onlardan uzak duranların hükmü nedir acaba? Kim ALLAH Rasulü (S.A.V.)'in Sünnet'ini terkeder ve bunu başka bir sünnet, alışkanlık, adet ile değiştirirse, ıslam'a bağlı oldugunu söyleyip müslümanların isimleriyle anılsa bile, ıslam üzere değildir.

6. Allahu Teala kafirlere geleneklerinde uymayan mü'minleri şöyle över: "Ki onlar, yalan şahidlikte bulunmayanlar, boş ve yararsız sözle karşılaştıkları zaman onurlu olarak geçenlerdir." (Furkan:72)

Müfessirlerin çogu ayette geçen "zür" kelimesini, "müşriklerin bayramı" olarak açıklamışlardır.

7. ALLAH Rasulü (S.A.V.) Medine'ye geldiğinde, onların oynayıp eğlendikleri iki günlerinin olduğunu öğrendi. "Bu günler nedir?" diye sordu. Dediler ki; "Cahiliyyede bu iki günde oynardik." ALLAH Rasulü (S.A.V.) şöyle buyurdu: "ALLAH bundan daha hayırlı olanı size verdi: Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı." (Ebu Davud-Sahih)

Ömer ıbni Hattab (R.A.) der ki; "Allah'ın düşmanlarının bayramlarından sakınınız!" (Beyhaki, Sünenü'l-Kübra)

Buraya kadar anlatmaya çalıştığımız deliller, hakki tanımak ve insanların çoğunun, ALLAH Rasulü (S.A.V.)'in Sünnet'ini terkedip kafirlere benzemek suretiyle içine düstükleri sapıklığı görüp-bilmek isteyenler için yeterlidir.

Günümüzde kafirlere benzemeye verebilecegimiz örneklere gelince, şunları sıralayabiliriz: Sırf kafirlere benzemek için, mü'min erkeğin en belirgin şiarı olan sakalı kesmek (ki, sakal kesmek, cihana hükmeden müslümanların, benzedikleri kafirlerin egemenlikleri altına girmeleri ve onların oyuncağı olmalarını da beraberinde getirmiştir), giyim-kuşamda onları taklit etmek, evlerde de onlara benzeyerek; ruh taşıyan şeylerin resim ve heykellerini bulundurmaktır. Özellikle hıristiyanların, Hazreti Meryem'in Hazreti ısa'yı altında dogurduguna inandıkları 'noel ağacını' evlere taşımak, hediye olarak almak-vermek, süslemek ve yılbaşında tatil yapmak, hediyeleşmek, tebrikleşmek asla caiz değildir. Kafirlerin remzi, alameti farikasi durumunda olan herşeyin hükmü de böyledir. Onlara benzemenin en çarpıcı örneği ise, onlara sevgi ve aşk ile bağlanmak ve müslümanlara, salih insanlara ve takva ehline karşı nefretle, bakmaktır. Çünkü imanın en sağlam kulpu, "ALLAH için sevmek ve ALLAH için nefret etmektir."

ALLAH (C.C.)'den, bizi sevdiklerini seven, düşman olduklarına düşman olan, dost olduklarına da dost olanlardan eylemesini niyaz ederiz.
İNTERNET RADYOMUZ, RADYONUZ  24 SAAT YAYINDADIR.

Yükleme linklerini görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Ol veya Giriş Yap

RADYOMUZU GOOGLE PLAYDAN BİLGİSAYARN VE  CEP TELEFONUNUZA YÜKLEYİP DİNLEYEBİLİRSİNİZ.  TIKLA YÜKLE?

Yükleme linklerini görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Ol veya Giriş Yap

RADYOMUZU  CEP TELEFONUNUZDAKİCEP TELEFONUNUZDAN DİNLEYEBİLİRSİNİZ.

Yükleme linklerini görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Ol veya Giriş Yap

VEYA  GOOGLE CROMEYE YAZARAK

PLS DİNLEME.

BİR DEFA CEP TELEFONUNUZUN CROMEYE YAZAIP RADYOMUZU DİNLEYEBİLİRSİNİZ.
Yükleme linklerini görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Ol veya Giriş Yap 

TÜM ÜYELERİMİZİ VE MİSAFİRLERİMİZİ SİTEMİZİ ZİYARETE VE PAYLAŞIMA BEKLİTYORUZ İNŞALLAH.


RADYOMUZ 24 SAATYAYINDADIR. RADYOMUZA DJ LER ARIYORUZ. HEPİNİZİ RADYOMUZU DİNLEMEYE, PAYLAŞIMA BEKLİYORUZ İNŞAALLAH.  EN YENİ İLAHİLER, EZGİLER, ŞİİRLERLE  VE EN GENİŞ DİNİ MULTİ MEDYA İLE SİZLERLEYİZ. SİZİN SİTENİZ FANİDUNYA.NET  SİZİN RADYONUZ FANİDUNYA FM.

 


* BENZER KONULAR

Erdem Çömez - İlahiler Gönderen: FANİDUNYA.net
[Bugün, 08:53:42 ÖÖ]


Murat Belet - Davet 320 Kbps Gönderen: FANİDUNYA.net
[Bugün, 08:49:58 ÖÖ]


Sedat Uçan - Al Beni Yüreğine 320 Kbps Gönderen: FANİDUNYA.net
[Bugün, 08:43:55 ÖÖ]


Payitaht Abdülhamid Dizi Müzikleri Gönderen: FANİDUNYA.net
[Dün, 10:00:23 ÖS]


Yıldıray Gürgen - Payitaht Abdülhamit (Original Tv Series Soundtrack, Vol.1.2 ) Gönderen: FANİDUNYA.net
[Dün, 09:51:22 ÖS]


Ana Babaya karşı Gelmenin ve Akraba İle İlgiyi Kesmenin Haram Olduğu 2 Gönderen: FANİDUNYA.net
[Dün, 09:21:16 ÖS]


Ana Babaya karşı Gelmenin ve Akraba İle İlgiyi Kesmenin Haram Olduğu 1 Gönderen: FANİDUNYA.net
[Dün, 09:05:12 ÖS]


Toplumsal Hayatın İçinde Kadının Yeri Gönderen: melek
[Dün, 04:35:19 ÖS]


Bir Yastıkta Huzur Gönderen: melek
[Dün, 04:27:02 ÖS]


Yoksa İnsanlık Öldümü Gönderen: melek
[Dün, 04:19:06 ÖS]


Kalpler Allah'ın Zikri İle Huzur Bulur Gönderen: melek
[Dün, 04:11:48 ÖS]


Ameller Niyetlere Göredir Gönderen: melek
[Dün, 04:02:53 ÖS]


Asra Yemin Olsun Gönderen: melek
[Dün, 03:56:22 ÖS]


Namazdan Önce ve Sonraki Tefekkür Gönderen: FANİDUNYA.net
[Dün, 10:25:48 ÖÖ]


İslamiyet Baştan Başa Şefkattir Gönderen: FANİDUNYA.net
[Dün, 10:12:19 ÖÖ]


Geylani Karaarslan - Peygamber Efendimizin Hayatı Gönderen: FANİDUNYA.net
[Dün, 09:49:06 ÖÖ]


Harun Beyaz - Albümdışı ve Single Eserleri Gönderen: FANİDUNYA.net
[Dün, 09:44:27 ÖÖ]


2021 - Abdurrahman Önül - Gönül Baharım 320 Kbps Gönderen: FANİDUNYA.net
[Dün, 09:38:24 ÖÖ]


Hasan Dursun - Hasret Kaldık Rasûlullaha 320 Kbps Gönderen: FANİDUNYA.net
[Şubat 26, 2021, 08:42:32 ÖS]


2021 - Agah - Gönlümüze Düşenler Enstrümantal 320 Kbps Gönderen: FANİDUNYA.net
[Şubat 26, 2021, 05:43:10 ÖS]