Gönderen Konu: ŞEYTANIN EVLERİMİLE VE AİLELERİMİZLE İLGİLİ PROJELERİ  (Okunma sayısı 138 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FANİDUNYA.net

  • Administrator
  • *****
  • İleti: 9114
    • fanidunya.net
ŞEYTANIN EVLERİMİLE VE AİLELERİMİZLE İLGİLİ PROJELERİ

Şeytan, Hz. Adem’den bu yana 100 milyarın üzerinde insanla uğraşmış, 124 bin peygambere karşı mücadele etmiş, Nemrut, Firavun, Haman, Karun, Ebu Cehil ve Ebu Leheb gibi azılı kâfirler yetiştirmiş, 120 bin sahabeye farklı farklı tuzaklar kurmuş,  alanında uzman ve son derece profesyonel bir düşmandır...

Şeytan, “Ey Rabbim beni azdırmana karşılık ben de yeryüzünde kullarına günahları süsleyeceğim ve onların hepsini mutlaka azdıracağım. Ancak ihlâslı kulların hariç!” (Hicr: 15/39-40) diyerek, başlattığı savaşın en önemli harp meydanı evlerimizdir.

Şeytan bir Müslüman’ı önce evinde ve ailesinde yenilgiye uğratmak ister. Çünkü şeytana karşı evlerimizde kaybettiğimiz her savaş, sokaklarımıza, şehirlerimize ve hayatımıza büyük işgaller ve yenilgiler olarak yansıyacaktır.

Kur’an’ımıza baktığımız zaman şeytanın peygamberlerle olan mücadelesinde de evi ve aileyi en büyük hedef olarak seçtiğini görürüz.

Şeytan, Hz. Âdem’in ailesini hedefe alarak iki evladından birinin ilk kanı dökerek kardeş katili olması için çalışmış, Hz. Nuh’un evini hedef alarak hanımının ve evladının kâfir olarak can vermesi için gayret etmiş, Hz. Lut’un yuvasını hedef alarak eşinin helak olması için projeler hazırlamış, Hz. Yakup’un evini hedef seçerek çocuklarının kendi öz kardeşleri Hz. Yusuf’u kuyuya atmaları için ustaca tuzaklar kurmuş melun bir düşmandır…

Şeytanın evlerimizle ilgili başlıca projesi eşler arası geçimsizliktir. Rasûlullah (s.a.s) buyuruyor ki; “Şeytan insanlar üzerine bölük bölük askerlerini gönderir. Askerlerinden en kıymetli olanları, en büyük fitneleri çıkaranlardır. Bunlardan biri gelir, ben bugün şöyle şöyle yaptım der. Şeytan sen hiçbir şey yapmamışsın der. Sonra başka biri gelir, ben bir karı kocaya musallat oldum ve onları birbirinden ayırıncaya kadar bırakmadım der.

Şeytan bundan çok memnun olur ve o askerini yanına yaklaştırarak “sen ne kadar iyisin” diyerek takdir eder.” (Müslim) Yıkılan, çöken, huzuru kaçan her yuva, şeytan için teslim alınmış bir kale demektir.

Şeytanın evlerimizle ilgili en önemli projelerinden birisi de Allah’ın unutulduğu besmelesiz evlerdir.

Rasûlullah (s.a.s) buyuruyor ki; “Kişi evine geldiğinde içeri girerken ve yemek yerken Allah’ın adını zikrederse, şeytan (adamlarına):

Size burada gecelemek de yok, akşam yemeği de yok! der. Ama kişi, eve girerken Allah’ı zikreder fakat akşam yemeğini yerken zikretmezse, şeytan (dostlarına):

Akşam yemeğine kavuştunuz ama burada gecelemeniz mümkün değil! der. Adam eve girerken ve yemeğe başlarken “Bismillah!” diyerek Allah’ı zikretmezse, şeytan (dostlarına): Yemeğe de yetiştiniz, yatmaya da der. (Müslim)

Yuvalarımızı yıkıp ocaklarımızı söndürmek isteyen şeytanın bir diğer hedefi de namazsız ve Kur’an’sız ev projesidir. “İçerisinde Kur’an okunan evin hayrı, bereketi artar; bu ev içinde yaşayanları sıkmaz. Böyle evlere melekler toplanır, şeytanlar uzaklaşır.

İçinde Kur’an okunmayan ev ise oturanlara dar gelir; böyle evlerin hayır ve bereketi az olur; melekler uzaklaşır; şeytanlar üşüşür. İçerisinde Kur’an okunan, anlam ve yorumuyla meşgul olunan ev, yıldızların yeryüzünü aydınlattığı gibi sema ehli için aydınlatılır.” (Darimî)

Şeytanın en sevdiği evler, uykunun galebe çaldığı, Allah’ın zikrinin ve namazın terk edildiği evlerdir.

Rasûlullah (s.a.s) buyuruyor ki; “Biriniz uyuyunca şeytan ensesine üç düğüm atar. Her düğümü atarken, düğüm yerine eliyle vurarak “üzerine uzun bir gece olsun, yat” dilediğinde bulunur.

Adam uyanır ve Allah`ı zikrederse bir düğüm çözülür, abdest alacak olursa, bir düğüm daha çözülür, namaz kılarsa bütün düğümler çözülür ve böylece canlı ve hoş bir halet-i ruhiye ile sabaha erer. Aksi halde habis ruhlu (içi kararmış, stresli) ve uyuşuk bir halde sabaha erer.” (Buhari)

Abdülaziz Kıranşal.
İNTERNET RADYOMUZ, RADYONUZ  24 SAAT YAYINDADIR.

Yükleme linklerini görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Ol veya Giriş Yap

RADYOMUZU GOOGLE PLAYDAN BİLGİSAYARN VE  CEP TELEFONUNUZA YÜKLEYİP DİNLEYEBİLİRSİNİZ.  TIKLA YÜKLE?

Yükleme linklerini görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Ol veya Giriş Yap

RADYOMUZU  CEP TELEFONUNUZDAKİ GOOGLE'YE VEYA GOOGLE CROMEYE YAYIN LİNKİNİ YAZIP CEP TELEFONUNUZDAN DİNLEYEBİLİRSİNİZ.

PLS DİNLEME.

BİR DEFA CEP TELEFONUNUZUN CROMEYE YAZAIP RADYOMUZU DİNLEYEBİLİRSİNİZ.

Yükleme linklerini görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Ol veya Giriş Yap 

TÜM ÜYELERİMİZİ VE MİSAFİRLERİMİZİ SİTEMİZİ ZİYARETE VE PAYLAŞIMA BEKLİTYORUZ İNŞALLAH.


RADYOMUZ 24 SAATYAYINDADIR. RADYOMUZA DJ LER ARIYORUZ. HEPİNİZİ RADYOMUZU DİNLEMEYE, PAYLAŞIMA BEKLİYORUZ İNŞAALLAH.  EN YENİ İLAHİLER, EZGİLER, ŞİİRLERLE  VE EN GENİŞ DİNİ MULTİ MEDYA İLE SİZLERLEYİZ. SİZİN SİTENİZ FANİDUNYA.NET  SİZİN RADYONUZ FANİDUNYA FM.