* FANİ DUNYA

Radyo ip adresimiz değişti, radromuzu dinlemek için tekrar yükleyebilirsiniz.

FANİDUNYA FM MOBİL (Yenilendi)

FANİDUNYA FM

GOOGLE GRUP

ANDROID
Radyomuzu google playdan cep telefonunuza yükleyip dinleyebilirsiniz. Tıkla yükle
DİĞER TELEFONLAR
Google Chrome veya Firefox'a
http://5.135.14.22:7412
yazarak radyomuzu dinleyebilirsiniz

Android desteklemeyen telefonlarda dinlemek için tıklayınız

Radyomuzu bilgisayara yükleyerek bilgisayarınızdan dinleyebilirsiniz. Tıkla yükle Google grup sayfamızı ziyaret etmek için tıklayınız

Gönderen Konu: BENİ YANLIŞ ANLAMA  (Okunma sayısı 66 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FANİDUNYA.net

• Administrator
    • fanidunya.net
BENİ YANLIŞ ANLAMA
« : Temmuz 11, 2019, 06:24:44 ÖÖ »
BENİ YANLIŞ ANLAMA

Diyelim ki herhangi bir konu hakkında bir arkadaşınız ile sohbet ediyorsunuz. Arkadaşınız da size o konu ile ilgili bir şeyler söylüyor. Arkadaşınız konuşmaya başlarken "Sakın beni yanlış anlama ama ...." diyor.

Bu giriş cümlesinden sonra ne söylendiğini kenara bırakalım. Bu giriş cümlesi üzerine biraz beyin jimnastiği yapalım.

Bir insan daha lafa başlarken neden karşısındaki insanı peşin peşin uyarır. 'Sakın ha yanlış anlama' diye yapılan uyrının elbette bir nedeni vardır. Açıkça söylenmeyen ama alttan alta yani dolaylı olarak verilen mesaj, "Sen bir lafı yanlış anlarsın"dır. Veya açık açık söylenmese de "Sen zaten bir lafı doğru dürüst anlamazsın. Yani yanlış anlarsın bu nedenle ben seni peşinen yanlış anlama diye uyarıyorum" olabilir. Bu nedenle birisi bana "Sakın beni yanlış anlama derse" ben de ona "Haklısın zekam yetersiz olduğu için iyi anlayamıyorum" derim. Sonuç olarak sakın beni yanlış anlama diyerek lafa başlama aslında karşınızdaki kişiye yapılan bir hakarettir.

OLUMSUZ DUYGU BELİRTECEĞİ BELLİ

Peki bir insan arkadaşı ile konuşurken neden böyle uyarıda bulunur.

Varsayalım ki arkadaşınız ile kılık kıyafetiniz hakkında konuşuyorsunuz.

Arkadaşınız da size "Sakın beni yanlış anlama ama bu elbise ..." dedi. Şüphesiz ki o elbise hakkında pek de olumlu bir şey düşünmüyor.

Elbiseniz ile kılık kıyafet ve yakıştırma konusundaki tercihiniz hakkında arkadaşınızın değerlendirmesi hiç de olumlu değil.

Yani senin zevkinden de beğenilerinden de hoşlanmıyor. Veya birazcık paranoidce düşünürsek arkadaşın zaten seni hiç beğenmiyor.

Senin hakkında hissettiği bu olumsuz duyguları illa da ifade edecek.

Ancak bu olumsuz duyguları söyledi diye ya sen ona kızarsan. Ya ona öfkelenirsen demek ki onu yanlış anladın.

"Sakın beni yanlış anlama ama son zamanlarda çok kilo almışsın. Bak dost acı söyler ben senin iyiliğin için konuşuyorum." Karşınızdaki kişiye yönelik eleştirileri yapacaksın hatta ona çaktırmadan hakaret edeceksin ama lafa başlarken ilk önce "yanlış anlama" diye uyaracaksın.

Eğer karşınızdaki kişi öfkelenirse suçlu odur. Yani lafı yanlış anlamıştır.

Sonuç olarak "yanlış anlama" diyerek lafa başlayan birisine "Evet beni hemen uyarman iyi oldu. Senin de tahmin ettiğin gibi ben salak bir insanım. Bu nedenle her lafı yanlış anlarım.

Kılık kıyafet konusunda da yeteneksizim. Zaten şişkonun biriryim" denilebilir.

Hüsnü Uçar.
İNTERNET RADYOMUZ, RADYONUZ  24 SAAT YAYINDADIR.

Yükleme linklerini görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Ol veya Giriş Yap

RADYOMUZU GOOGLE PLAYDAN BİLGİSAYARN VE  CEP TELEFONUNUZA YÜKLEYİP DİNLEYEBİLİRSİNİZ.  TIKLA YÜKLE?

Yükleme linklerini görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Ol veya Giriş Yap

RADYOMUZU  CEP TELEFONUNUZDAKİCEP TELEFONUNUZDAN DİNLEYEBİLİRSİNİZ.

VEYA  GOOGLE CROMEYE YAZARAK

PLS DİNLEME.

BİR DEFA CEP TELEFONUNUZUN CROMEYE YAZAIP RADYOMUZU DİNLEYEBİLİRSİNİZ.

TÜM ÜYELERİMİZİ VE MİSAFİRLERİMİZİ SİTEMİZİ ZİYARETE VE PAYLAŞIMA BEKLİTYORUZ İNŞALLAH.

RADYOMUZ 24 SAATYAYINDADIR. RADYOMUZA DJ LER ARIYORUZ. HEPİNİZİ RADYOMUZU DİNLEMEYE, PAYLAŞIMA BEKLİYORUZ İNŞAALLAH.  EN YENİ İLAHİLER, EZGİLER, ŞİİRLERLE  VE EN GENİŞ DİNİ MULTİ MEDYA İLE SİZLERLEYİZ. SİZİN SİTENİZ FANİDUNYA.NET  SİZİN RADYONUZ FANİDUNYA FM.